W zdrowym ciele zdrowy duch! Kluczowe zasady healthy lifestyle

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Healthy lifestyle to w ostatnim czasie niezwykle popularny trend. Prześcigamy się w coraz to bardziej wyszukanych sposobach na prowadzenie zdrowego trybu życia, który jest promowany w mediach, prasie czy literaturze. Kryje się jednak za tym pojęciem coś znacznie więcej, niż tylko chwilowa moda. Czym w rzeczywistości jest healthy lifestyle?

Bycie fit zdecydowanie jest w cenie. Mimo to naszą nadrzędną motywację powinny stanowić dobre zdrowie i samopoczucie, a nie dopasowanie się do obowiązujących w społeczeństwie trendów – w ten sposób możemy paść ofiarą słomianego zapału. W związku z tym warto podejść do tematu odpowiedzialnie i kompleksowo zapoznać się z pojęciem zdrowego stylu życia przed podjęciem jakichkolwiek działań. Regularne stosowanie się do nieszczególnie skomplikowanych zaleceń z pewnością będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na jakość naszej codzienności, ale również na odnoszone przez nas sukcesy w życiu zawodowym.

Od czego zacząć bycie „fit”?

W kontekście zdrowego trybu życia absolutnie kluczową rolę pełni rozsądne podejście do diety. To właśnie odpowiednio zbilansowany jadłospis odciśnie największe piętno na wszelkich naszych działaniach. W miarę możliwości sięgajmy zatem po świeże produkty naturalnego pochodzenia, jednocześnie unikając fast-foodów, cukru, soli, a także tłuszczów nasyconych. Nasza dieta powinna być bogata przede wszystkim w warzywa, owoce, chude mięso, ryby, orzechy, rośliny strączkowe oraz produkty pełnoziarniste. Jesteśmy tym, co jemy, wobec czego zadbajmy o nasz organizm dostarczając mu jak najlepszych składników, a on odwdzięczy się rewelacyjnym funkcjonowaniem.

Bonafit radzi🤓

💡Czy wiedziałeś, że zdrowa i zbilansowana dieta powinna zawierać tygodniowo 50 różnych produktów…

Opublikowany przez BONAFIT.pl catering dietetyczny Poniedziałek, 9 listopada 2020

Nie mniej istotny jest regularny wysiłek fizyczny. Uprawianie spotu zapewni nam wyraźnie lepsze samopoczucie, zdrowie, a być może nawet wyższą samoocenę! Stawianie sobie celów treningowych to wyzwanie, dzięki któremu nauczymy się procesu planowania, co przyniesie efekty również na polu zawodowym. Niewątpliwą zaletą aktywności fizycznej jest niezwykle szeroki wachlarz możliwości – spacer, pływanie, jazda na rowerze, czy bieganie to tylko niektóre z najbardziej powszechnych wśród miłośników sportu ćwiczeń. Warto znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie dyscyplinę tak, by trening nie był przykrym obowiązkiem, a codzienną przyjemnością!

Kolejny ważny element to picie wody w dużych ilościach. Odpowiednie nawadnianie powinno stać się nawykiem, a 2 litry płynów to absolutne minimum, jakie należy dostarczać organizmowi każdego dnia. Pozytywnie na jakość naszego życia wpłynie również odpowiednia ilość i jakość snu. Nie chodzi rzecz jasna o to, by łóżko stało się naszym nieodłącznym przyjacielem, ale 8 godzin na dobę spędzonych w objęciach Morfeusza będzie świetną regeneracją i wyposaży nas w dodatkowe pokłady energii.

Monitoring stanu zdrowia, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć

Nawet jeśli wydaje nam się, że stosujemy się do wszelkich zaleceń i wiedziemy wyjątkowo zdrowy tryb życia, w żadnym wypadku nie zapominajmy o regularnych badaniach. Wszystkie, nawet pozornie niewielkie, zmiany w funkcjonowaniu organizmu należy konsultować z doświadczonym specjalistą. Dzięki temu ewentualna choroba zostanie wykryta już w zarodku, co z kolei poskutkuje większymi szansami na jej wyleczenie.

Healthy lifestyle składa się z wielu aspektów naszego codziennego życia – od tych związanych z dietą i aktywnością, po te dotyczące zdrowia psychicznego. Warto więc dopiąć je wszystkie na ostatni guzik i cieszyć się każdym kolejnym dniem!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kazimierz w Krakowie — wyjątkowe miejsce na mapie Polski
/
Kazimierz w Krakowie — wyjątkowe miejsce na mapie Polski
Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Ta dawna stolica Polski nadal ma nam wiele do zaoferowania.
Jak wybrać idealną stal nierdzewną dla twojej gastronomii: praktyczne porady
/
Jak wybrać idealną stal nierdzewną dla twojej gastronomii: praktyczne porady
Odkryj kluczowe czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze stali nierdzewnej dla Twojego biznesu gastronomicznego. Dowiedz się więcej o korzyściach z wyboru odpowiedniego materiału.
Jak dobrać wino różowe do różnych rodzajów potraw?
/
Jak dobrać wino różowe do różnych rodzajów potraw?
Odkryj sekrety dobrania idealnego różowego wina do smaków potraw. Naucz się tworzyć harmonię między kuchnią a winiarnią, eksplorując różne rodzaje różowego wina i kulinarnych kompanów.