Złe samopoczucie w samolocie – sprawdź, jak sobie z nim poradzić!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lot samolotem nie dla każdego jest przyjemnym doświadczeniem. Oto kilka sposobów na ułatwienie podróży i poprawę samopoczucia podczas lotu. 

Zjedz lekki posiłek

Pierwszy etap przygotowań do podróży samolotem zaczyna się jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Jedną z ważniejszych kwestii jest dobre zaplanowanie diety tego dnia. Przed lotem samolotem, szczególnie tym wielogodzinnym, warto zjeść lekkostrawny posiłek. Ostatnią rzeczą, którą chcesz przeżywać w samolocie, są problemy żołądkowe. Do samolotu warto także wyposażyć się w ulubione przekąski. Przy odprawie i kontroli bagażowej nie można mieć ze sobą napojów, ale jedzenie jest jak najbardziej dozwolone. Jeśli nie zdążysz kupić czegoś przed wyjazdem, zawsze do dyspozycji pozostaje strefa bezcłowa na lotnisku. Większość linii lotniczych oferuje także przystępne menu na pokładzie, więc w razie potrzeby można nawet zjeść tam ciepły posiłek.

Wyśpij się przed podróżą

Lot samolotem, szczególnie dla osób, które nie lubią tego środka komunikacji, jest wyjątkowo męczący. Współpasażerowie, zmiany ciśnienia, mało miejsca i klimatyzacja utrudniają spanie i znacznie zmniejszają komfort podróżowania. Z tego powodu dzień przed wylotem warto zadbać o długi i jakościowy sen. Jeśli lot jest po południu czy wieczorem, warto przed wyjazdem na lotnisko zrobić sobie krótką drzemkę.

Żuj gumę

Sprawdzony i prosty sposób na poradzenie sobie ze zmianami ciśnienia podczas lotu samolotem. Dyskomfort związany z zatykającymi się uszami na pokładzie to bardzo częsty problem wpływający na negatywne samopoczucie podczas podróży. Rozwiązaniem jest żucie gumy lub ssanie cukierka podczas podróży. Ruchy żuchwą pomagają odetkać trąbki Eustachiusza. Skutecznym sposobem jest także ziewanie lub popijanie napoju.

Zabierz ze sobą poduszkę podróżną

Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym podróżowanie samolotem jest wzięcie ze sobą na pokład specjalnej poduszki podróżnej. Sprawdza się ona nie tylko świetnie w czasie lotu, ale także podczas podróżowania pociągiem, autokarem czy samochodem. Poduszka w kształcie rogala odciąża odcinek szyjny, pozwala ułożyć dobrze głowę i ułatwia zasypianie w czasie podróży. Pozycja siedząca, szczególnie ta długotrwała, jest bardzo niewygodna, dlatego warto wspomóc kręgosłup każdym możliwym sposobem. Co więcej, sama poduszka może być także miejscem do przechowywania kilku dodatkowych ubrań, które nie zmieściły się w walizce.

Zadbaj o rozrywkę

Podróż samolotem jest całkiem monotonna. Ekscytujące są zaledwie momenty startu oraz lądowania. W tym czasie przez okno można także obserwować piękne panoramy miast, jednak gdy samolot osiągnie wymaganą wysokość, wokół widać jedynie białe chmury. W związku z tym warto sobie podczas podróży zapewnić coś, co zabije czas i umili lot. Świetnie sprawdzają się seriale czy filmy, które przed wylotem można ściągnąć na telefon, i oglądać je w trybie samolotowym. Równie zajmująca może być lektura książki czy gazety.

Zdj. główne: Emanu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Polska kuchnia: bogactwo smaków i tradycji
/
Polska kuchnia: bogactwo smaków i tradycji
Polska kuchnia: smakowa podróż po tradycji i innowacji.
Jak wprowadzić naturalne środki czystości do codziennej rutyny?
/
Jak wprowadzić naturalne środki czystości do codziennej rutyny?
Przyjmij zdrowe i ekologiczne podejście do sprzątania z naszym poradnikiem na temat naturalnych środków czystości. Dowiedz się, jak proste składniki mogą przynieść świeżość i czystość do Twojego domu, nie narażając zdrowia.
Czy medytacja może poprawić jakość naszego życia?
/
Czy medytacja może poprawić jakość naszego życia?
Odkryj wpływ praktyki medytacji na poprawę jakości życia, różnorodność jej form oraz korzyści zdrowotne i psychiczne płynące z regularnego stosowania tej techniki.